Inżynieria lądowa

lip 1, 2020 przez

Inżynieria lądowa

Inżynieria lądowa zajmuje się między innymi projektowaniem budynków, ulic. Łączy się ona bardzo ściśle z geotechniką. Oby dwie dziedziny są bardzo potrzebne.

STUDIA WYŻSZE

Jeśli interesujesz się geotechniką, chciałbyś zgłębiać jej tajniki, a później pracować w zawodzie inżyniera geotechnika, to powinieneś rozpocząć naukę w szkole wyższej. Studia geotechniczne są bardzo ciekawymi studiami, podczas których studenci będą zajmować się między innymi projektowaniem różnych budowli, które mogą być na zewnątrz, jak i pod ziemią. Inżynieria geotechniczna zajmuje się także projektowaniem i wykonywaniem projektów ulic. Jest to więc dziedzina inżynierii, która jest w ciągłym rozwoju. W związku z tym rozwojem poszukiwanych jest coraz więcej inżynierów geotechników, czyli osób posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności do wykonywania tego zawodu. Więcej na ecrb.org.pl

PRZEDMIOTY ŚCISŁE, A PROJEKTOWANIE

Aby zaprojektować plan budynku – należy posiadać ku temu odpowiednie umiejętności i wykształcenie. Przy projektowaniu bardzo ważne są wymiary, w których nie można się pomylić. Wszystko musi być więc dopięte na ostatni guzik, ponieważ błędy są niewybaczalne. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz o późniejszy wygląd wykonanego już projektu budowlanego. Matematyka jest więc bardzo potrzebna przy wykonywaniu projektów budowlanych.

JAK DOSTAĆ SIĘ NA STUDIA?

Aby mieć możliwość dostania się na studia wyższe – należy spełnić określone wymagania. Przede wszystkim najważniejszym wymaganiem jest ukończenie szkoły średniej oraz posiadanie świadectwa maturalnego. Kolejne wymagania określane są już przez uczelnie, kierunki studiów, które bardzo często wymagają zdawanie określonego przedmiotu na poziomie rozszerzonym na przy egzaminach maturalnych. Przy wielu kierunkach studiów należy posiadać określone progi punktowe na świadectwie maturalnym z określonych przedmiotów. Jeśli nie będziemy spełniali wymagań postawionych przez uczelnię wyższą, to może dojść do sytuacji, w której dana szkoła wyższa nas nie przyjmie do listy swoich studentów.

Podobne

Tagi