Wypad do Mediolanu – jak zwiedzać miasto?

lut 3, 2021 przez

Wypad do Mediolanu – jak zwiedzać miasto?

Mediolan jest stolicą Lombardii i drugim pod względem wielkości miastem we Włoszech. Na przełomie XVIII i XIX wieku znajdował się pod panowaniem Habsburgów, którzy znacznie uświetnili miasto licznymi pałacami i monumentalnymi budowlami. Dziś jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, w którym znajdują się zabytki światowej klasy i dzieła sztuki, pochodzące z najróżniejszych epok. To tutaj w refektarzu klasztoru Dominikanów znajduje się „Ostatnia Wieczerza”, jedno z najpopularniejszych dzieł Leonarda da Vinci.

Jak zaplanować wycieczkę do Mediolanu?

Mediolan zwiedzanie – tę kwestię trzeba dokładnie rozplanować, aby podczas wycieczki nie pominąć najważniejszych atrakcji i licznych, pomniejszych, które mogą nas zainteresować. Samo dotarcie do miasta nie stanowi problemu, znajduje się w nim kilka lotniska, a w pobliskim Bergamo lądują samoloty tanich linii lotniczych. Jeśli chcemy odwiedzić kilka najważniejszych punktów w Mediolanie, należy na to poświęcić minimum weekend i odpowiednio wcześniej zadbać o internetowe rezerwacje do najbardziej obleganych miejsc. Mediolan warto zwiedzać pieszo, ponieważ jego uroda pozwala cieszyć się wspaniałymi budowlami nawet na trasie pomiędzy słynnymi atrakcjami. Można również po drodze zatrzymać się na pysznej pizzy, espresso lub na lodach. Dłuższe odległości najwygodniej pokonuje się na miejskich rowerach, których system jest bardzo dobrze rozbudowany i pozwala na pełną swobodę. Warto również korzystać z metra, z kolei na jazdę autem decydują się najodważniejsi. Nie od dziś wiadomo, że włoscy kierowcy wykazują na ulicach mnóstwo temperamentu, do którego nie wszyscy mogą się przyzwyczaić.

Największe atrakcje Mediolanu

Wizytówkę miasta stanowi Plac Katedralny wraz z katedrą, którą stanowi jedną z największych świątyni na świecie i zachwyca urodą. Drugim miejscem w Mediolanie, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Galeria Wiktora Emanuela II, będąca centrum handlowym w pięknym stylu. Ozdobne kamieniczki, piękna kopuła na szczycie gmachu i mnóstwo najróżniejszych sklepów to wystarczające powody, aby wybrać się tam na spacer. Przy atrakcyjnym Piazza Della Scala znajduje się popularny teatr Teatro alla Scala, w którym można zwiedzać audytorium.

Podobne

Tagi